Titulni strana

Apartmány Thermal park Bešeňová

  • 2 lůžka s možností 2 přistýlek
  • zastřešený balkon s výhledem do celého areálu
  • kuchyňský kout (plně vybyvený)
  • interaktivní LCD TV s Pay TV systémem
  • připojení na internet WiFi
  • koupelna se sprchovým koutem a WC, vysoušeč vlasů
  • trezor, telefon

Thermal park Bešeňová

Thermal park Bešeňová patří svoji rozlohou a počtem bazénů k největším thermal parkům na Slovensku. Vznikl na bázi horkých pramenů a léčivých vod, které vyvěrají z hloubky 1987m při teplotě 60.5°. Historie této geotermální vody sahá až do roku 1492, kdy se traduje, že už staří Kelti při oddychování po válce cítili obrovskou sílu této fenomenální vody. V novodobé historii Bešeňové jsou bazény s geotermální vodou veřejnosti otevřeny od roku 1993, obnovené a zrekonstruované v letech 2006 a 2007. Teplota vody v bazénech se pohybuje v rozmezí 24° až 39°. Termální voda v Bešeňové má blahodárný vliv především na pohybové ústrojí, urologické či kosmetické potíže a vůbec na celý organismus.

Thermal park Bešeňová 1Thermal park Bešeňová 2

Bešeňová

Obec Bešeňová se nachází 520m.n.m. Leží na břehu řeky Váh v dolní části Liptovské kotliny 10km od města Ružomberok a 17km od města Liptovský Mikuláš. Zmíněná oblast Liptova patří k nejnavštěvovanější a nejatraktivnější turistickou lokalitou Slovenska, dá zde provozovat  spousta činností, například cykloturistika, vodní sporty, lyžování, paragliding, rafting, ale také poznávací a kulturní aktivity. Z turistických zajímavostí okolí obce Bešeňová stojí za zmínku například obec Vlkolínec (13km), která je památkovou rezervací lidové architektury chráněná UNESCO. Dále  obec Prosiek (10km) naučný chodník s jeskyněmi a vodopády, Liptovská Mara patřící mezi nejkrásnější doliny Slovenska nebo také obec Lúčky (6km) ze které vede turistická trasa do Chočských vrchů s možností vystoupit až na Velký Choč. Za zmínku stojí také Kvačianská dolina - kaňon hluboko ve vápencových sklalách, 2 dřevěné mlýny a obec Kalameny s možností túry na Liptovský hrad. Z hor v blízkosti Bešeňové můžeme vyjmenovat například Nízké Tatry, Vysoké Tatry, Velká Fatra, Roháče či Chočské vrchy.

Apartmány v Thermal parku Bešeňová

Nabízíme vám ubytování v soukromých apartmánech přímo v areálu Thermal parku Bešeňová. Apartmány se nacházejí v Hotelu Luka situované do prostor areálu s bazény a panoramatem Nízkých Tater. Apartmány jsou nadstandardně vybavené s vlastní kuchyňkou a balkonem, se vstupem k bazénům přímo z hotelu.

Thermal park Bešeňová

Areál nabízí 8 venkovních bazénů s geotermální vodou (velký a malý plavecký bazén, 5 relaxačních bazénů, bazén s tobogánem), 5 nových nerezových bazénů s ohřívanou vodou. Dále jsou k dispozici 3 vnitřní bazény s ohřívanou vodou o teplotě 27 - 39°C (plavecký bazén s tobogánem, sedací bazén, dětský bazén), Vitální svět (inhalace, římská koupel, sauny, hydromasáže, speciální koupele, mýdlová masáž, vyhřívané křeslo z 24 karátového zlata), Relax centrum (masáže, solárium, fitness, aerobic, slender stroje, odpočívárna, herna).